Poseta ambasadora Japana, 05.10.2012.godine

Ambasador Japana u Srbiji, Tošio Cunozaki, je 05.10.2012. godine posetio Blace gde je na Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija održao predavanje o ekonomskoj situaciji u svojoj zemlji posle nedavnih prirodnih katastofa – zemljotresa i cunamija.
Predavanje na Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija ambasador Cunozaki iskoristio je i da se zahvali Srbiji na pomoći od tri miliona dolara koju je uputila njegovoj zemlji posle razornog zemljotresa.

Povod za predavanje bio je početak nove akademske godine.

– Počastvovani smo posetom njegove ekselencije ambasadora Japana koji je našim studentima održao izuzetno predavanje o tome kako je njegova zemlja posle svih katastrofa koje su je zadesile smogla snage da se ponovo uzdigne i ojača – kaže direktorka dr Ružica Stanković.

Ovom prilikom se studenti i kolektiv Visoke poslovne škole u Blacu zahvaljuju Njegovoj ekselenciji Tošiju Cunozakiju što im je omogućio da kroz predavanja saznaju dosta toga o Japanu, što će im u svakom slučaju pomoći u daljem studiranju i akademskom životu njih samih.

Galeriju fotografija možete pogledati ovde.